Ogłoszenia duszpasterskie na 3.04.2022 r. – V niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Mariusz Ogórski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę  6 kwietnia, biuro parafialne będzie nieczynne. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • • Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w piątek o godz. 1830. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy;
 • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900 podczas której modlić się będziemy m.in. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek, 4 kwietnia o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 7 kwietnia po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Pierwszy rok przygotowania do bierzmowania w czwartek, 7 kwietnia o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę, 9 kwietnia o godz. 1000 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 9 kwietnia o godz. 1100 w domu parafialnym;

5. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. 

6. Trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców wojennych. Paczkę należy przygotować według konkretnych wytycznych. Szacowany koszt paczki to 250 zł. Paczkę będzie można złożyć w sobotę 9 kwietnia w domu parafialnym między godz. 1400 – 1500. Ulotki z wytycznymi i listą produktów dostępne są po Mszy św. w zakrystii. Dziękuję za udzieloną wszelką pomoc na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy i zachęcam do podjęcia powyższego dzieła miłosierdzia.

7. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

8. Dzisiaj po Mszach św. będzie można datkiem do puszki wesprzeć dzieło budowy studni dla przedszkola w Ankiliabao na Madagaskarze, które jest pod opieką księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Obecnie na powyższy cel zebrane mamy 3.400 zł. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Obecnie skupiamy się na opracowaniu dokumentacji i ekspertyz konserwatorskich niezbędnych do remontu muru przykościelnego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Do końca kwietnia można przekazać jeden procent dochodu na fundację działającą przy parafii. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami cały czas wyłożony jest formularz PIT-OP, dzięki któremu emeryci i renciści mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich i dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencję Mszy św. można zamówić w zakrystii po Mszy św.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy m.in. intencje modlitewne Żywego Różańca na kwiecień.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz