Ogłoszenia duszpasterskie na 3.03.2024 r. – 3 niedziela Wielkiego Postu

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu słyszymy Ewangelię o oczyszczeniu świątyni. Wypędzając przekupniów, Jezus pragnie przywrócić pierwotne znaczenie miejscu świętemu i wskazać, że odtąd uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem jest Jego zmartwychwstałe ciało. Prośmy, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza w kroczeniu drogą autentycznej wiary.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830
 • • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Na Mszy św. o godz. 900 będziemy się modlić m.in. o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (grupa I) w poniedziałek, 4 marca o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania we wtorek , 5 marca o godz. 1830 (I grupa) i o 1900 (II grupa), w domu parafialnym
 • Parafialne Koła Przyjaciół Radia Maryja w czwartek, 7 marca, po Mszy św. w kościele;
 • Koło plastyczne w sobotę, 9 marca o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. W poniedziałek, 4 marca po Mszy św. o godz. 1900 w ramach diecezjalnej akcji modlitewnej „Adoracja i post o powołania” odbędzie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca do  wtorku do godz. 1800. Dla celów organizacyjnych na stoliku z gazetami wystawiona jest lista adoracyjna, gdzie można wpisać się na konkretną godzinę czuwania. Na modlitwie można trwać indywidualnie lub wspólnotowo w formie dowolnych dyżurów. Niech akcja „Adoracja i post o powołania”, realizowana w naszej parafii, w duchowej jedności z wiernymi z całej archidiecezji, stanie się wyrazem ufnej wiary i pomocą młodym ludziom w przyjęciu daru powołania. Proszę, aby członkowie poszczególnych grup parafialnych zapoznali się z wyznaczonymi godzinami czuwania.

5. Z dniem 1 marca została przedłużona kadencyjność członkom rad parafialnych naszej wspólnoty. Także skład poszczególnych rad parafialnych zmniejszony została z pięciu do trzech osób. Dziękuję wszystkim osobom dotychczas zaangażowanym w działalność rad parafialnych za wszelkie dobro, które poprzez ich osobę było udziałem naszej parafii. Członkom obecnej kadencji życzę darów Ducha Świętego w służbie na rzecz dobra naszej wspólnoty parafialnej. Skład nowych rad parafialnych:

 • rada gospodarcza: Bronisław Kubel, Stanisław Pąsik i Cezary Potaman.
 • rada duszpasterska: Dariusz Dziechciarz, Wiesława Krupińska i Lucyna Pąsik.
 • rada katechetyczna: Chwalisz Noemi, Elżbieta Filcek i Nalepa Teresa. 

6. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas rozpocznie akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne pomagamy najbardziej potrzebującym. Dziękuję za wsparcie.

7. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na kontynuację renowacji i odbudowy zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie.

8. Tak jak w ubiegłych latach można pomóc parafii finansowo przekazując 1,5% procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wypełniony formularz proszę przynieść do kościoła i złożyć go podczas zbieranej tacy. Reszta formalności jest po stronie parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, biuletyn parafialny „Okno” oraz „Gościa Extra” poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz