Ogłoszenia duszpasterskie na 3.01.2021 r. – 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj przypada 5 rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1230, podczas której będziemy się modlić w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczyć będzie ks. bp Henryk Wejman. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 900. Intencje modlitewne na styczeń dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Poświęconą kredę na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia, do puszek, będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za wszelkie wsparcia serdecznie dziękujemy. Biuro parafialne 6 stycznia będzie zamknięte.

4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 1800 modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek 8 stycznia od godziny 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

6. W nadchodzącym 2021 roku, ze względów pandemicznych, nie będzie wizyty duszpasterskie, w tradycyjnym styczniowym czasie. Jeśli pozwoli na to zmniejszenie reżimu sanitarnego i dobro duszpasterskie wizyta duszpasterska przeprowadzona zostanie w innym czasie. Wstępnie błogosławieństwo domów i wspólna modlitwa z domownikami planowana jest na okres Wielkanocnym. Jednakże mając na uwadze, zmienne sytuacji, od 4 stycznia 2021 r. zapraszamy, w tygodniu na Msze św. o godz. 1800, mieszkańców poszczególnych ulic do wspólnej modlitwy zakończonej uroczystym błogosławieństwem rodzin na kolejne dni nowego roku. Zachęcamy, aby przynieśli ze sobą w odpowiednie naczynia w których będzie można zabrać do domu pobłogosławiona wodę i pokropić swoje mieszkania. Harmonogram Mszy św. Na najbliższy tydzień:

  • 4 stycznia (poniedziałek): ul. Miodowa
  • 5 stycznia (wtorek): ul. Obłoków, Chmurna i Niebiańska
  • 7 stycznia (czwartek): ul. T. Piotrowskiego, Koziego Wierchu, Muzyczna, Lisiej Góry, Wielokwiatowa, Wymarzona, Bajkowa
  • 8 stycznia (piątek): ul. Mokra, Urocza, Wiśniowa, Stawna
  • 9 stycznia (sobota): ul. Wianków, Kaczeńców, Andersena

7. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialne – ocieplenie i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz