Ogłoszenia duszpasterskie na 29.1.2023 r. – 5 niedziela zwykła

Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Mateusza Adamskiego, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kijowie na Ukrainie. Ksiądz Mateusz na Mszach Św. do południa, w ramach liturgii Słowa, będzie dzielić się świadectwem o życiu Kościoła  w warunkach wojny. Po każdej Mszy św. będą zbierane datki do puszki na potrzeby kijowskiej parafii. Dziękuję za okazaną pomoc.

2. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do środy rozpoczyna się  o godz. 1630. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Jeśli ktoś chciałby przyjąć księdza po kolędzie w ramach tzw. „uzupełnień” to można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

  • 30 stycznia (poniedziałek): ul. Kwiatów Polskich
  • 31 stycznia (wtorek): ul. Malwowa, Urocza
  • 1 luty (środa): uzupełnienia

3. Do końca bieżącego tygodnia Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy jest  zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 900 Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca zbierana tego dnia podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. Dziękuję za wsparcie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartekpodczas Mszy św. będziemy się modlić m.in. o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 930. Możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej przed Mszą św. W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

6. Spotkania formacyjne:

  • Parafialne Koło Radia Maryja, w czwartek 2 lutego po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 3 lutego o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 4 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym; 
  • Zmiana tajemnic Żywo Różańca w niedzielę, 5 lutego po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz