Ogłoszenia duszpasterskie na 29.09.2019 r. – 26 niedziela zwykła

Przychodząc na Mszę św., wyrażamy pragnienie szczęścia wiecznego. Nie uzależniajmy naszej wiary od cudów i niezwykłych wydarzeń. Jezus dziś mówi w Ewangelii: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”. Otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy, aby dojść do obiecanego nam nieba. Pomaga nam w tym wsłuchiwanie się w słowo Boże, uczestnictwo w sakramentach, modlitwa oraz codzienne kierowanie się dobrocią i miłością.

 

1. Zbliża się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., a w niedziele o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:
Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:
II rok przygotowania do bierzmowania w środę 2 października o godz. 1830 w kościele;
Matki w Modlitwie w piątek 4 października po Mszy św. w domu parafialnym;
Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 października po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek w godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, odbędą się wyjątkowo za tydzień, w piątek 11 października od godz. 900.

5. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

6. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć seminarium kwotą wysokości 4.150 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Dzisiaj przed wejściem do kościoła zbierane są datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz