Ogłoszenia duszpasterskie na 29.08.2021 r. – 22 niedziela zwykła

W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa świętego Jakuba, zachęcającego nas: „Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Otwarci na działanie Boga w trakcie tej Eucharystii przyjmijmy Jego łaskę świadomie, by mogła owocować w naszym codziennym życiu.

1. Z niedzielą 5 września Msze św. w naszym kościele sprawowane będą w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane będą o godz. 900 a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. podczas której również będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W sobotę czcimy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Z następną niedzielę nastąpi wznowienie peregrynacji poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywać się będzie w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Jeśli są rodziny chętne po wakacjach przyjąć do swojego domu po raz pierwszy lub kolejny ikonę św. Józefa to zapraszam po Mszy św. do zakrystii, aby zapisać się na listę. 

5. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę 4 września o godz. 1200 w domu parafialnym.  Na spotkanie zapraszamy również chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę 5 września na Mszy św. o godz. 1230.

7. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000. Na czas remontu dachu wejście do biura parafialnego od strony mieszkalnej plebanii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz