Ogłoszenia duszpasterskie na 29.07.2018 r. – 17 niedziela zwykła

1. Msze św. w lipcu i sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana jest o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3.  W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca, podczas Mszy Świętej o godz. 900 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 1700 do 1745. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

6. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę, aby do końca wakacji uregulowały ostatnią wpłatę wysokości 1370 zł i 50 euro. (Cały koszt pielgrzymki to 3870 zł i 50 euro)

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Witolda Chojnackiego. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz