Ogłoszenia duszpasterskie na 29.05.2022 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wstąpienie Chrystusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być jednak obecny w życiu Kościoła. Sprawując Eucharystię wzbudźmy wiarę w to, że Jezus Chrystus jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata, a zwłaszcza wówczas, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego ciałem.

1. Dzisiajodbywa się w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna jest o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. W ramach „białego tygodnia”, zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na Msze św. o godz. 1800

2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

3. Do wtorku zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe.W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 2 czerwca po Mszy św. w kościele;
  • I rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 2 czerwca o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 3 czerwca po Mszy św. w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 4 czerwca o godz. 1100 w kościele;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 czerwca po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek jest dniem szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Możliwość spowiedzi św. od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce Matki Bożej. W tych dniach zapraszamy na Msze św.

7. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci w środę o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 3 czerwca od godz. 1700 do 1745.

8. 16 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

9.  W dniach od 19 d0 22 maja odbył się wyjazd edukacyjno-patriotycznych do Gdańska dla ministrantów z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję ministrantom za wzorową postawę i godne reprezentowanie naszej parafii. Fundacji Lotos z Gdańska dziękuję za ufundowanie wyjazdu.

10.Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Szeflera. Niech spoczywa w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz