Ogłoszenia duszpasterskie na 29.05.2016 r. – 9 niedziela zwykła

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1030 i 1230. Ponadto sprawowane będą Msze św. o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach „białego tygodnia” zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 1800 wraz z nabożeństwem.

 1. We wtorek, 31 maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 1800 i w ostatnim nabożeństwie majowym bezpośrednio po Mszy św.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W tradycji polskiej do czwartku 2 czerwca trwamy w oktawie Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800.W pierwszy piątek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Odwiedzin chorych z posługa sakramentalną w piątek od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Ze względu na powyższą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 4 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 1. W niedzielę 5 czerwca o godz. 1230 – odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Próby dzieci odbędą się 31 maja i 3 czerwca, tj. wtorek i piątek, o godz. 1900 w kościele. We wtorek na próbę zapraszamy również rodziców dzieci. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 3 czerwca od godz. 1700 do 1745.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Ostanie nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 1830 oraz w poniedziałek i wtorek bezpośrednio po Mszy św.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane będą od środy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana będzie przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • I rok przygotowania do bierzmowania w środę 1 czerwca o godz. 1830;;
 • koło plastyczne w sobotę, 4 czerwca o godz. 1100;
 • wyjazd ministrantów na rowerach na Dzień Otwartej Bramy do szczecińskiego seminarium w sobotę 4 czerwca o godz. 930 spod domu parafialnego.
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 5 czerwca po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

 1. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej
  w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; pani organistce i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku
  i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

 1. Ktoś, kto prosi o odprawienie Eucharystii w godziwej intencji, włącza dzięki Bożej łasce konkretne osoby czy wydarzenia w dzieło zbawcze Chrystusa.Intencja mszalna – jest zatem niepowtarzalną dla nas wierzących – łaską, podarowaną nam przez Boga. Korzystajmy z tej łaski Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po Mszy świętej lub w biurze parafialnym w środę, od godz. 1900 do 2000

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.