Ogłoszenia duszpasterskie na 29.04.2018 r. – 5 niedziela wielkanocna

1. W piątek 4 maja o godz. 1800 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi sakrament bierzmowania. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 1730. Zapraszamy rodziców i młodzież do przygotowania kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości 2 maja o godz. 1800.

2. 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o godzinie: 930 i 1100. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Nabożeństwo majowe sprawowane będzie po Mszy św. o godz. 930.

3. Msze św. 1 i 2 maja będą sprawowane o godz. 900. Bezpośrednio po Mszy św. będzie nabożeństwo majowe. Biuro parafialne 2 maja będzie nieczynne.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo majowe od 1 maja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.

5. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedziele 6 maja po Mszy św. o godz. 930.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek od godz. 900 odwiedziny osób starszych i chorych z Komunią Świętą.  Msza św. w pierwszy piątek i sobotę o godz. 1800. 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz