Ogłoszenia duszpasterskie na 29.03.2020 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj jak i w kolejne dni powszednie Msze św. sprawowane są według stałego porządku. Rekomenduje się, aby przy podejmowaniu decyzji o udziale we Mszy św. rozważyć zalecenia GIS, MZ i KEP. Mając na uwadze ograniczenie do 5 osób liczby wiernych uczestniczących we Mszy św., prosimy, aby w przypadku Mszy św. z konkretną intencją dać możliwość przeżycia jej najbliższej rodzinie. Decyzyjnym w tej materii jest Ksiądz odprawiający Msze św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. (około godz. i 1830);
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i  sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Od poniedziałku do soboty o godz. 1500 odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaśnięcia pandemii. Po modlitwie istniej możliwość skorzystanie z sakramentu spowiedzi św. i przystąpienia do Komunii Świętej poza Mszą św. Jednocześnie do Mszy św. istnieje możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyni.

5. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Możliwość spowiedzi św. jest każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

6. Biuro parafialne czynne jest bez zmian. Przypominamy, że większość spraw administracyjnych można załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem, który cały czas jest do Państwa dyspozycji.

7. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei. 

Proboszcz.