Ogłoszenia duszpasterskie na 29.03.2015 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Z palmami w ręku z radością wyznajemy Jezusa jako Króla. Za chwilę jednak będziemy towarzyszyć Jezusowi w przeżywanej przez Niego męce, cierpieniu, osamotnieniu i śmierci na krzyżu, którą poniósł za każdego z nas. Bądźmy przy Jezusie w tych chwilach. Podążajmy za Nim z wiarą i odwagą.

1.      Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień – czas bezpośrednio poprzedzający wielkanocne uroczystości paschalne. Dzisiaj też obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy w szczególny sposób o młodzieży, aby zawsze była przy Chrystusie
i Kościele.

2.           Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 18.30 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 18.30. Innych nabożeństw Wielkim Tygodniu nie będzie.

3.           Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy, chlebki oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Do Wielkiej Soboty (do godz. 15.00) wystawiony jest w kościele kosz na dary (żywność, chemia domowa, zabawki), z których zrobione zostaną paczki dla najuboższych z naszej parafii. Paczki wydawane będą w Wielką Sobotę w domu parafialnym od godz. 15.00 do 16.00. Dzieci z parafialnego koła plastycznego prowadzą nadal, przed kościołem, kiermasz stroików i dekoracji wielkanocnych. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

4.            Dzisiaj po Mszach świętych będzie można nabyć wielkanocne ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Serdecznie zachęcamy do wsparcia i życzymy miłych chwil w towarzystwie rodziny i przyjaciół przy południowej kawie i smacznym kawałku ciasta z parafialnego kiermaszu.

5.           We wtorek, 31 marca o godz. 18.30 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu (posprzątaniu) kościoła i terenu przykościelnego do Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny prośba skierowana jest do osób, które korzystają z pomocy wspólnoty parafialnej organizowanej przez Caritas naszej parafii.

6.           Biuro parafialne w środę, 1 kwietnia, będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy, tj. chrzest, pogrzeb, posługa sakramentalna do chorega, proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza. Inne sprawy, takie jak wydanie zaświadczenia, proszę o zgłoszenie się do biura parafialnego po świętach. Dziękuję za zrozumienie i uszanowanie czasu przygotowań i przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

7.           Osoby, które we wrześniu jadą na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłatę, pierwszej raty w wysokości 1000 zł.

8.           Trwają nadal zapisy na pielgrzymkę do Jasnej Góry, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w terminie 5 – 7 czerwca br. Całościowy koszt to 350 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

Triduum Paschalne

9.      Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 2100 do 2300. Spowiedź święta od godz. 18.00 do 19.00.

10.       Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Liturgię poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 18.30 i od 21.00 do 23.00. Spowiedź święta od godz. 18.00 do 19.00 i od 21.00 do 22.00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

11.       Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 22.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 22.30. Święcenie pokarmów o pełnych godzinach od 9.00 do 15.00. Spowiedź święta w czasie święcenia pokarmów. Podczas święcenia pokarmów będzie można złożyć ofiarę pieniężną na wystrój kościoła.

12.       W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią o godz. 8.00 w kościele. Zbiórka ministrantów oraz spotkanie z panami biorącymi udział w obrzędzie umywania nóg w Wielki Czwartek w środę o godz. 19.00 w kościele. Szczegółowy harmonogram obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych znajduje się na stronie parafialnej.

13.       Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy świętej w niedzielę o godz. 8.00.

14.       Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz