Ogłoszenia duszpasterskie na 29.01.2017 r. – 4 niedziela zwykła

Błogosławieństwa, o których Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii, są wskazówką na drodze naszej wiary. Mogą być dla nas również umocnieniem w ciężkich chwilach, kiedy ktoś nas wyśmiewa z powodu wiary w Jezusa i wyznawanych wartości, kiedy trudno zachować czystość serca, kiedy są w nas wątpliwości. Jezus mówi: „Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”. Smutek, cierpienie, niepokój nie są naszym celem, nie warto się na nich zatrzymywać. Przeżywanie tych sytuacji w odniesieniu do Boga, przyniesie dobro i przybliży królestwo Boże.

 1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 1. W czwartek 02 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze Świętą z poświęcenie gromnic o godz. 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 1. W piątek 03 lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja. Msze św. z błogosławieństwem gardła o godz. 1800. W sposób szczególny zapraszamy osoby dotknięte chorobami gardła.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św..

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Zapraszamy na Msze święte o godz. 1800.

 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 3 lutego, o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 4 lutego , o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 lutego o godz. 930 w kościele.
 1. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W dniach od 17 do 24 września 2017 r. organizowana jest 8 dniowa parafialna pielgrzymka na Maltę, śladami św. Pawła. Całościowy koszt pielgrzymki to 3450 zł i 100 Euro. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy i przedpłatę rzędu 700 zł do końca stycznia. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także historyczną książkę „Dzieje diecezji szczecińsko-kamieńskiej” autorstwa ks. dr Roberta Masalskiego w cenie 50 zł.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jarosława Zarębę i śp. Nikodema Kaczmarek. Niech spoczywają w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz