Ogłoszenia duszpasterskie na 28.5.2023 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Kończymy dziś okres wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Chrystusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Niech udział w Eucharystii otworzy nas na moc miłości, którą rozlewa w naszych sercach obiecany Duch Święty.

1. Dzisiajodbywa się w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna jest o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. W ramach „białego tygodnia”, zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na Msze św. o godz. 1800

2. W poniedziałek, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tych dniach zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900

4. Do środy zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe.W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

6. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek 2 czerwca po Mszy św. w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 3 czerwca o godz. 1100 w kościele;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek jest dniem szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Tego dnia, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Możliwość spowiedzi św. od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce Matki Bożej. W tych dniach zapraszamy na Msze św.

8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na Mszy św. o godz. 1230. Próba dzieci w środę o godz. 1900 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 3 czerwca od godz. 1700 do 1745.

9. W niedzielę, 4 czerwca po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się rodzinny dzień dziecka -„Dzieci dzieciom”. W programie: integracyjne warsztaty manualne; pokaz iluzji i żonglerki oraz baniek mydlanych; dostępny będzie dla dzieci dmuchany zamek i inne dmuchańce; cukrowa wata i słodycze. Podczas festynu i po Mszach świętych przeprowadzona zostanie kwesta dla onkologicznie chorych dzieci. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

10. 8 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800 i 930. Msza święta o godz. 930 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogusławę Pęzińską. Niech spoczywa w pokoju.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz