Ogłoszenia duszpasterskie na 28.12.2014 r. – Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2014 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

2. W środę, 31 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

3. 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.

5. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2015 r. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się od godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00. W okresie kolędy Msza św. będzie odprawiana o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Plan kolędy na najbliższe dni:

• 2 stycznia (piątek): ul. Miodowa – Osiedla Miodowe I; Osiedla Miodowe II; ul. Lisiej Góry, ul. Tadeusza Piotrowskiego.

• 3 stycznia (sobota): ul. Miodowa (bez Osiedla Gubałówka, Osiedla Miodowe I, Osiedla Miodowe II).

Cały harmonogram kolędy zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej, w biuletynie parafialnym „Okno” i w gablocie z ogłoszeniami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – spowiedzi święta pierwszopiątkowa przed Mszą św. o godz. 8.00. Ze względu na kolęd duszpasterską w styczniu nie ma odwiedzin chorych; pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00.

7. Przez czas kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 4 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00. Tego dnia po Mszach św. zbierane będą datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

9. Zachęcamy do korzystania z daru Mszy świętej, której nieskończona wartość wypływa z zasług Chrystusa. Prośmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo i opiekę w nowym roku.

10. Niech w roku 2015 Jezus Chrystus wspiera nas na drodze wiary, a Ta, która przewodzi nam w wierze – Maryja Matka Boga roztoczy nad nami swoją opiekę.

 

 

Proboszcz