Ogłoszenia duszpasterskie na 13.10.2019 r. – 28 niedziela zwykła

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność – mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

 

1. Dzisiaj obchodzimy 19 Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci św. Janowi Pawłowi II przez ucałowanie jego relikwii. Również po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Dziękuję za złożone ofiary.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • III rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 14 października o 1830 w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 18 października po Mszy św. w domu parafialnym;
  • chór parafialny w piątek, 18 październik, o godz. 2000 w domu parafialnym;
  • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 1230.

6. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4150 zł. Obecnie zebrane zostało 2500 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz