Ogłoszenia duszpasterskie na 28.10.2018 r. – 30 niedziela zwykła

Jezusie, ulituj się nade mną! – tak woła człowiek, który wie, że tylko w Bogu jest jego ocalenie. Jeśli czujemy się samotni, nie widzimy rozwiązania naszych problemów, możemy błagać Boga, napraszać się, nalegać, aby przystanął i powiedział: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Jezus przechodzi drogą naszego życia. Jest teraz wśród nas.

 

1. 01 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele sprawowane będą
o godz. 800, 930 i 1100. O godz. 1230 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msza św. w  naszym kościele o godz. 1800.

2. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

3. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwa różańcowe dzisiaj o godz. 1830, a od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza
z naszej parafii. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Mary. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

6. W niedzielę, 4 listopada, po Mszy św. O godz. 930 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

7. Zapraszamy na wspólne świętowanie 100 rocznicy niepodległości Polski w niedzielę 11 listopada o godz. 16.30 w kościele. W programie przewidziany jest występ chóru parafialnego, dzieci i młodzieży oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bożenę i Ireneusza Gowin. Niech spoczywają w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz