Ogłoszenia duszpasterskie na 28.08.2022 r. – 22 niedziela zwykła

Jezus zaprasza nas dzisiaj do właściwej oceny naszego miejsca w Kościele i w społeczeństwie. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”. Budowanie tożsamości chrześcijańskiej na czymkolwiek innym niż słowo Boga prowadzi na manowce. Prośmy o dar pokory i patrzenia na życie w świetle Ewangelii.

1. Z niedzielą 4 września powracamy do stałego harmonogramu sprawowania Eucharystii. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą w niedziele o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek sprawowane będą o godz. 900,a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Tego dnia na Mszy św. O godz. 900, będziemy m.in. prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. W czwartek przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali także wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. 

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. podczas której również będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 900. Wyjątkowo w czwartek będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 930. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 1700 do 1745. W sobotę czcimy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 4 września po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

6. W dniach od 2 do 3 września br. odbędzie się, organizowany przez naszą parafię, rowerowy wyjazd edukacyjno-patriotycznych dla naszych ministrantów do Rejonu Pamięci Narodowej w okolicach Siekierek. Polecajmy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy ministrantów, aby spokojnie wypoczęli i powrócili do domów.

7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 1230.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz