Ogłoszenia duszpasterskie na 28.08.2016 r. – 22 niedziela zwykła

Jezus naucza nas, żeby nie zajmować pierwszego miejsca. Zachęca, by nie robić czegoś po to, aby uzyskać czyjąś wdzięczność. Nie jest łatwa dzisiejsza Ewangelia. Któż nie chciałby być chwalony, doceniony lub choćby zauważony? Jezus nie tylko daje nam wskazówki, ale również przykład. Oto On, Bóg, Stwórca wszystkich i wszystkiego, podczas tej Eucharystii przyjdzie do nas na ołtarzu w kawałku chleba. Tak niepozorny, tak cichy, że można Go nie zauważyć i wyjść po Mszy św. z kościoła z poczuciem spełnionego obowiązku, ale bez spotkania z Nim. Jezus kocha nas najczystszą miłością i tego nas też uczy.

 1. Z niedzielą 4 września powracamy do stałego porządku Mszy św., które będą sprawowane o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900. W dzień powszedni Msza św. jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 2 września po Mszy św. w domu parafialnym. Zapraszamy także Panie, które chciałby również zgłębić swoja formację religijną;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 3 września o godz. 11 .00 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 4 września po Mszy św. o godz. 930.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca, na Msze św. o godz. 1800, w sposób szczególny zapraszamy ministrantów i ich rodziny. Po Mszy św. spotkanie ministrantów w domu parafialnym. W pierwszy piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 1800. Od godz. 1700 istnieje możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Jeżeli u kogoś w rodzinie jest osoba chora lub starsza i pragnie, aby ksiądz odwiedzał ją z posługą sakramentalną, można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 1800.
 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.
 1. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. W tym roku pomocą naszą objętych zostało pięcioro dzieci z naszej parafii i czterdzieścioro dzieci z parafii Storkowo koło Ińska.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alfreda Kołłątaja. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz