Ogłoszenia duszpasterskie na 28.06.2020 r. – 13 niedziela zwykła

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje życia, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na którą gromadzimy się dzisiaj ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel. Mamy nieustannie wkraczać w nowe życie i mamy umierać dla grze¬chu, by żyć dla Boga.

1.  Z dniem dzisiejszym Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2.  Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800. Taca zbierana podczas Mszy św. Przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • Ostatnie nabożeństwa czerwcowe dzisiaj o godz. 1830, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 900 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata,. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna od godz. 900. Proszę, aby osoby chore, które chciałby przyjąć księdza, a nie dokonały tego ostatnio w czerwcu, potwierdziły poprzez rodzinę lub telefonicznie możliwość odwiedzin duszpasterskich. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię.

5. Spotkania formacyjne:

  • Na parafialnej stronie internetowej zamieszczony został harmonogram bezpośrednich przygotowań dzieci przystępujących we wrześniu do I Komunii Św. Proszę rodziców o zapoznanie się i uwzględnienie w swoich kalendarzach.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 5 lipca po Mszy św. o godz. 900.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

7. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „L’Osservatore Romano”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz