Ogłoszenia duszpasterskie na 28.06.2015 r. – 13 niedziela zwykła

Przełożony synagogi Jair oraz kobieta chorująca na krwotok szukali pomocy u Jezusa. Przyszli do Niego z wiarą. Dzisiejszy fragment Ewangelii mówi nam, jak ważna jest wiara w osobistym spotkaniu z Panem Jezusem. Rozpoczynając Eucharystię, nierzadko mamy serce i myśli zaprzątnięte problemami, z którymi my lub nasi bliscy nie możemy sobie poradzić. Wypowiedzmy przed Bogiem, co nas boli, lub choćby zechciejmy się dotknąć Jego płaszcza. I wsłuchajmy się z otwartym sercem w słowa Pana Jezusa: „Nie bój się, wierz tylko”.

 1. Z dzisiejszą niedzielą zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 1230. Msze św. w dzień powszedni odprawiane są według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzić będziemy w Kościele uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 1830, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne na okres wakacyjny są zawieszone.

 

 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe od godz. 1700 i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. W okresie wakacyjnym nie ma pierwszopiątkowych odwiedzin chorych w domach. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłacenie ostatnich rat pieniężnych. Należność można regulować u księdza po Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym.
 1. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2015/2016. Przy parafii działa także przedszkole Montessori wychowujące dzieci w duchu rodzinnych wartości katolickich. Zapisy do przedszkola i na zajęcia językowe już trwają. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej.
 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”. W okresie wakacyjnym biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do ukazywania się biuletynu parafialnego Osowskiego Katolika Nowina «Okno». Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy też do odwiedzania profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin), gdzie znajdziemy między innymi aktualne zdjęcia z remontu prezbiterium, życia parafii i liturgii Kościoła.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz