Ogłoszenia duszpasterskie na 28.05.2017 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do nieba, ale jednocześnie nas nie opuszcza. Mówi: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jezus zostawił nam nie tylko to zapewnienie, ale i swoją obecność w Kościele, w Eucharystii, w otaczającym nas świecie, w życiu każdego z nas. Jest z nami, choć Go nie widzimy i nie słyszymy brzmienia Jego głosu.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1030 i 1230. Ponadto sprawowane będą Msze św. o godz.: 800, 930
  i 1900 na które zapraszamy parafian. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach „białego tygodnia” zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 1800 wraz z nabożeństwem.

 

 1. W środę, 31 maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 1800 i w ostatnim nabożeństwie majowym bezpośrednio po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W pierwszy piątek, odwiedzin chorych z posługa sakramentalną w piątek od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Msze św. o godz. 1800. W sobotę, 3 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W niedzielę 4 czerwca o godz. 1230 – odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Próby dzieci odbędą się 30 maja i 2 czerwca, tj. wtorek i piątek, o godz. 1900 w kościele. We wtorek na próbę zapraszamy również rodziców dzieci. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 2 czerwca od godz. 1700 do 1745.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Ostanie nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 1830 oraz od poniedziałek do środy bezpośrednio po Mszy św.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane będą od czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana będzie przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Matki w Modlitwie w piątek 2 czerwca o godz. 1900;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę, 3 czerwca o godz. 1030;
 • koło plastyczne w sobotę, 3 czerwca o godz. 1100;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 4 czerwca po Mszy św. o godz. 930
  w kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to zarazem ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz