Ogłoszenia duszpasterskie na 28.04.2024 r. – 5 niedziela wielkanocna

W domu mego Ojca jest mieszkań wiele – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji każdej Eucharystii.

1. Rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela i wypraszać Jej wstawiennictwa w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

2. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 900 i 1100. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 5 maja po Mszy św. o godz. 930;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 900. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną w czwartek po Mszy św. o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi między sprawowanymi Mszami św. W sobotę wynagradzać będziemy Najświętszej Maryi Pannie W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św.

6.  W środę, 1 maja biuro parafialne jest zamknięte.

7. W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. Wstępne zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św. Ilość miejsc ograniczona.

8. Z dniem 1 maja ks. kan. dr Zbigniew Jaworski powraca na stałe do swojej rodzinnej Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy bardzo za długoletnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej i pracę na rzecz Nasze Archidiecezji nad Odrą i Bałtykiem. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę, 5 maja o godz. 1900, podczas której podziękujemy księdzu Zbigniewowi za jego pracę.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz