Ogłoszenia duszpasterskie na 28.04.2019 r. – 2 niedziela wielkanocna

Któż z nas nie chciałby zobaczyć zmartwychwstałego Pana Jezusa mówiącego: „Pokój wam!”. Nie widzimy Go tak jak uczniowie, ale wierzymy w Jego żywą obecność niosącą pokój i radość. Obchodzimy dziś niedzielę Miłosierdzia Bożego, która przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu. Bóg jest naszym wybawieniem. Nie bądźmy na Niego obojętni. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie i prośmy o umocnienie naszej wiary.

 

1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 1500. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Po Mszach św. Zbierane będą datki do puszki na potrzeby Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Od środy 1 maja zapraszamy po Mszach św. na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego.

4. Msze św. 1 i 2 maja będą sprawowane o godz. 900. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Bezpośrednio po Mszy św. będzie nabożeństwo majowe. Biuro parafialne 1 maja będzie nieczynne

5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w zostaną odprawione o godz. 900 i 1800. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych są odwołane. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  

6. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”;
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedziele 5 maja po Mszy św. o godz. 930.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz