Ogłoszenia duszpasterskie na 28.03.2021 r. – NIedziela Palmowa

Jezus wjechał do Jerozolimy tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem, w Nim jest życie i zmartwychwstanie. Tylko ten dostąpi zbawienia, „kto pójdzie za Nim” na serio – zaufa Jemu bezgranicznie, „bo godny zaufania jest Ten, który dał obietnicę”. Wjedźmy razem z Jezusem do Jerozolimy i oddajmy Mu pokłon, bo tylko On jest prawdziwym Królem i Mesjaszem, który przychodzi w imię Pańskie.

1. Trwa w naszej parafii peregrynację poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ikona została wykonana unikatową technologią i pozłocona ręcznie w pracowni klasztoru sióstr karmelitanek w Bornem Sulinowie. Po uprzednim zapisaniu się na listę, dostępną u księdza w zakrystii, będzie można zabrać na tydzień ikonę do domu. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywa się w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Niech przyjęcie ikony św. Józefa inspiruje nas do podjęcie dzieł modlitewnych i uczynków miłosierdzia, a także regularnego czytania i rozważanie nauczania papieskiego na temat świętego Józefa, zawartego liście pasterskim papieża Franciszka Patris corde. Otwórzmy drzwi naszych domów dla Opiekuna Świętej Rodziny, niech szczególnie w tym trudnym czasie będzie On naszym orędownikiem u Boga Ojca. Proszę również, aby ikony nie czyścić żadnymi środkami dezynfekującymi, gdyż spowoduje to uszkodzenie polichromii i złoceń ikony.

2. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Możliwość spowiedzi św. od poniedziałku do środy od godziny 1700 do godz. 1800.

3. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu jest zamknięte. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem, który cały czas jest do Państwa dyspozycji.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu liturgii do 2300. Spowiedź święta od godz. 1700 do 1900.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Liturgię poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 1830. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 1830 i od 2100 do 2300. Spowiedź święta od godz. 1700 do 1900 i od 2100 do 2200. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900.

Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 2230.  Zabierzmy ze sobą na nocną liturgię świece. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 2200. Spowiedź święta od 900 do 1500. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można złożyć ofiarę pieniężną na potrzeby parafii. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny na zewnątrz kościoła od 800 do 1500, o pełnych godzinach.

Szczegółowy harmonogram obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”. Wyniku istniejącej sytuacji pandemicznej harmonogram liturgii świątecznej może ulec zmianie o czym na bieżąco będziemy informować na parafialnej stronie internetowej. Podczas udziału w liturgii prosimy o zachowywanie przepisów reżimu sanitarnego.

4. Porządek odprawiania Mszy świętych w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy według porządku niedzielnego.

5. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając, w zakrystii kościoła po Mszy św., świece, baranki oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

6. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei. 

Proboszcz.