Ogłoszenia duszpasterskie na 28.02.2021 r. – 2 niedziela Wielkiego Postu

Wielu z nas pragnie stać się kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne. Bóg dostrzega w człowieku te zabiegi, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę po to, byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. Post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę.

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dzisiaj będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. Za udział w gorzkich żalach i w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 1 marca o godz. 1830;
  • III rok przygotowania do bierzmowania w środę 3 marca, o godz. 1830;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek po Mszy św.;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj w niedzielę 7 marca po Mszy św. o godz. 930 w kościele;

6. Kolejną niedzielę przeżywać będziemy jako Wielkopostny Dzień Skupienia przygotowujący nas do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych i gorzkich żali głosić będzie ks. kan. lic. mgr Mariusz Kołodziej, proboszcz i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Od godz. 1630 będzie także możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi św. podczas niedzielnych Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia. Po Mszy św. o godz. 1900 w ramach diecezjalnej akcji duszpasterskiej „Adoracja i post o powołania” odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca 24 godziny (do Mszy św. o godz. 1800 w poniedziałek). Dla celów organizacyjnych na stoliku z gazetami wystawiona jest lista adoracyjna, gdzie można wpisać się na konkretną godzinę czuwania. Na modlitwie można trwać indywidualnie lub wspólnotowo w formie dowolnych dyżurów. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych ćwiczeń duchowych.

7. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Przekazując 1% fundacji istniejącej przy parafii osobiście nic na tym nie tracimy, a wspólnotowo wszyscy tylko zyskujemy. 

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO” w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne na cały tydzień.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz