Ogłoszenia duszpasterskie na 28.02.2016 r. – 3 niedziela Wielkiego Postu

„Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo Niebieskie” – słyszymy podczas liturgii w tę Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. Każdy kolejny dzień jest dla nas okazją do nawrócenia. Otrzymujemy niczym drzewo figowe z dzisiejszej Ewangelii potrzebny do tego nawóz, czyli Słowo Boże i sakramenty. Okres Wielkiego Postu to czas szczególny i od nas zależy, jak go wykorzystamy. Nie zmarnujmy tej szansy, którą otrzymaliśmy od Boga, aby wydać owoce.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 dla dzieci oraz o 1830 dla dorosłych i młodzieży;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.
 1. Spotkania formacyjne:
 • I rok przygotowania do bierzmowania w środę 2 marca o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie w piątek 4 marca o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 5 marca o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 marca po Mszy św. o godz. 9.300 w kościele.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze św. podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną. Możliwość spowiedzi świętej od godz. 1700. Msza św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. W sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. W niedzielę 13 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi mgr lic. Adam Kurasz. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 1. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 14 do 17 marca o godz. 2000 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych
 1. Cały czas można zgłaszać swoją wolę do przyjęcia na nocleg w swoim domu młodych gości z zagranicy podczas Dni w Diecezjach w terminie 20-25 lipca br., w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Stosowne formularze można pobrać w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do zaangażowania się w powyższe dzieło.
 1. Osoby, które zgłosiły się na Pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia do Ziemi Świętej proszę w miarę możliwości o złożenie wypełnionych kart zgłoszeniowych i wpłacenie zaliczki wysokości 500 zł.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje także możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz