Ogłoszenia duszpasterskie na 28.01.2024 r. – 4 niedziela zwykła

W Ewangelii usłyszeliśmy o egzorcyzmie dokonanym przez Jezusa i autorytecie Jego słowa. Tylko Chrystus może uwolnić ludzkie serce spod wpływu zła i poddać je panowaniu swojej miłości. Wzbudźmy w sobie pragnienie podporządkowania Bogu całego naszego życia, zwłaszcza naszych słabości i skłonności do grzechu.

1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Jeśli ktoś chciałby przyjąć księdza po kolędzie w ramach tzw. „uzupełnień” to można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św.

2. Do końca stycznia Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Biuro parafialne do końca bieżącego miesiąca będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio lub telefonicznie do księdza. Z czwartkiem, tj. 1 lutego wracamy do stałego harmonogramu sprawowania Mszy św.

3. W związku z trwającymi zimowymi feriami szkolnymi dzisiaj, tj. 28 stycznia nie ma Mszy św. o godz. 1230. (tzw. Msza św. dla dzieci)

4. W piątek 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 1800 Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca zbierana tego dnia podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. Dziękuję za wsparcie.

5.  Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartekpodczas Mszy św. będziemy się modlić m.in. o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 900. Możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Zapraszamy na Msze św.  W czwartek o godz. 900, a w piątek i sobotę o godz. 1800.

7. Spotkania formacyjne:

  • Parafialne Koło Radia Maryja, w czwartek 1 lutego po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 2 lutego, po Mszy św.w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywo Różańca w niedzielę, 4 lutego po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz