Ogłoszenia duszpasterskie na 28.01.2018 r. – 4 niedziela zwykła

Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Jego słowa mają w sobie prawdę dotyczącą naszego życia. Nauka Jezusa może być dla nas trudna, czasem bolesna, ale ma w sobie moc uwalniania nas z mocy zła. Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Nie taką władzę, która ma nas zgnębić, utrudnić nam życie, ale wyzwolić nas z tego, co w nas niedomaga i przeszkadza w nawróceniu do Boga.

Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Z nowym tygodniem powracamy do stałego porządku odprawiana Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele.

 

 1. W piątek 02 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze Świętą z poświęcenie gromnic o godz. 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.

 

 1. W sobotę 03 lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja. Msze św. z błogosławieństwem gardła o godz. 1800. W sposób szczególny zapraszamy osoby dotknięte chorobami gardła.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Zapraszamy na Msze święte o godz. 1800.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 2 lutego, o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 3 lutego , o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 4 lutego o godz. 930 w kościele.

 

 1. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 1900 do 2000.

 

 1. W dniach od 18 do 26 września 2018 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych we Francji (Lourdes, La Salette). Ponad to będziemy m.in. w sanktuarium Maryjnym na Montserrat, w Ars – św. Jan Vianney i w sanktuarium, gdzie pochowana jest św. Maria Magdalena. Zaplanowany jest na koniec 3-dniowy wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu Wartość pielgrzymki to 3870 zł i 50 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne) Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz