Ogłoszenia duszpasterskie na 27.12.2015 r. – Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2015 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Prośmy Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
 1. W czwartek, 31 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1800 będziemy dziękować Bogu – Dobremu Ojcu
  w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić
  o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.
 1. 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 800. Tego dnia ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W niedzielę 3 stycznia o godz. 1200 obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła i kamiennego ołtarza. Poświęcona zostanie wówczas nowa ambona i chrzcielnica. Jest to wydarzenie na które nasz kościół czekał przeszło 70 lat od czasu zakończenia II wojny światowej i przejęcia go przez napływową ludność katolicką do sprawowania kultu religijnego. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. Ze względu na doniosłość uroczystości tego dnia nastąpi zmiana porządku sprawowania Mszy św. Msza św. odprawiana będzie jeszcze o godz. 800, 930 i 1900.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.
 • Nowennę do Matki Bożej Bolesnej, która jest kontynuacją naszego duchowego przygotowania na dzień konsekracji kościoła, od dzisiaj do soboty po Mszach św.
 1. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 4 stycznia 2016 r. W obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” znajduje się harmonogram kolędy. Dostępny jest on też na parafialnej stronie internetowej.
 1. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek miesiąca – spowiedzi święta pierwszopiątkowa w czasie Mszy świętych Ze względu na dzisiejszą uroczystość i kolędę duszpasterską w styczniu nie ma odwiedzin chorych; pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Przez czas kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 10 stycznia po Mszy św. o godz. 930.
 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby święta Bożego Narodzenia zostały przez naszą Rodzinę Parafialną spędzone w atmosferze radosnego przyjścia Jezusa Chrystusa. Dziękuję Panu, który każdego roku dostarcza choinki do kościoła, młodzieży za zbudowanie żłóbka. Paniom za pomoc w przygotowaniu i posprzątaniu kościoła. Paniom z parafialnego Caritasu za zaangażowanie się w dzieło świątecznej pomocy. Najbliższym współpracownikom za wszelką pomoc Bóg zapłać. A także wszystkim osobą za wspólną modlitwę, życzliwość i każdą pomoc materialną, finansową pragnę wyrazić wdzięczność.
 1. Niech w roku 2016 Jezus Chrystus wspiera nas na drodze wiary, a Ta, która przewodzi nam w wierze – Maryja Matka Boga roztoczy nad nami swoją opiekę.

 Proboszcz