Ogłoszenia duszpasterskie na 27.11.2022 r. – 1 niedziela Adwentu

Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie z Panem. Jezus, który zapowiada swoje powtórne przyjście, pragnie wyrwać nas z duchowej ospałości i wzywa do czujności. Niech udział w Eucharystii obudzi naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem i rozpali pragnienie życia ukierunkowanego na Bożą chwałę.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Dzisiaj podczas Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w kościele przed lub po Mszy św. przez okres Adwentu. Zapraszamy również na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a po Mszy zapraszamy dzieci na śniadanie w domu parafialnym. We wtorki i czwartki przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 900.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • wypominki, podczas których będziemy się modlić o dar nieba dla zmarłych dzisiaj o godzinie 1830 , w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej. Wypominki z wtorku – 29 listopada, ze względu na to że są już Roraty, odczytane zostaną w środę – 30 listopada;
  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, W pierwszy czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 630 podczas której będziemy się modlić m.in. o powołania kapłański i zakonne. Pierwszy piątek, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Mary. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Spotkania formacyjne:

  • II rok przygotowania do bierzmowania w czwartek 1 grudnia o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w piątek 2 grudnia po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek 2 grudnia po Mszy św. w domu parafialnym; 
  • Koło plastyczne w sobotę 3 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

5. Po Mszach św. będzie można nabyć kalendarze Adwentowe dla dzieci, Cena kalendarza 15 zł

6. Dziękuję osobom, które wczoraj pomagały w jesiennych porządkach. Jednocześnie dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i pracę na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej.

7. W niedzielę, 11 grudnia po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się „Rodzinne popołudnie ze świętym Mikołajem”. Wyróżnikiem wydarzenia będzie ciekawy scenariusz i bogaty program artystyczny. Po wszystkich emocjach będzie czas na zdjęcie ze świętym Mikołajem. Współorganizatorem spotkania ze św. Mikołajem są działająca przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest „Enea Oświetlenie” ze siedzibą w Szczecinie.

8. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2022 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”..

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz