Ogłoszenia duszpasterskie na 27.11.2016 r. – I niedziela Adwentu

Rozpoczynając Adwent, śpiewamy w psalmie: „Idźmy z radością na spotkanie Pana”. Przed nami czas radosnego oczekiwania. Pan jest blisko. Nie wiemy, kiedy nastąpi koniec. Jeśli żyjemy przyzwoicie jak w jasny dzień i nie poddajemy się ciemności grzechu, jesteśmy gotowi na przyjście Chrystusa i nie musimy się obawiać tego dnia. Postępujmy w światłości Pańskiej!

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem, Zbawicielem Świata. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W Adwencie ze względu, że we wtorek i czwartek są Roraty nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.
 1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w tygodniu przed lub po Mszy św.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” odprawiane są w naszym kościele dzisiaj o godz. 1830, a poniedziałek i środę po Mszy św. Ze względu na to, że we wtorek nie ma Mszy św. o godz. 1800 karty wypominkowe z tego dnia odczytane będą w środę. Dziękuję za składane przy okazji ofiary;
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Msze św. o godz. 630. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 1700 do 1745, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 1800. Odwiedzin chory w domach z posługą sakramentalną tego dnia nie będzie. Będą w późniejszym czasie przed świętami. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • I rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 28 grudnia, godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie, piątek 02 grudnia, godz. 1900;
 • koło plastyczne, sobota 03 grudnia, godz. 1100;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 04 grudnia, po Mszy św. o godz. 930;
 • dzieci, które są chętne do grania w jasełkach parafialnych, sobota 26 listopada po kole plastycznym (około 1300).
 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz