• Polecamy

 • Ogłoszenia duszpasterskie na 27.10.2019 r. – 30 niedziela zwykła

  Jezus podaje przykład modlitwy, która została wysłuchana: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”. Przyznanie się do swojej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie. I właśnie taka postawa, a nie uważanie siebie za lepszego od innych, przybliża nas Boga.

   

  1. 01 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800, 930 i 1100. O godz. 1230 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msza św. w  naszym kościele o godz. 1800.

  2. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

  3. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

  4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwa różańcowe dzisiaj o godz. 1830, a od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej;
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

  5. Spotkania formacyjne:

  • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 3 listopada, po Mszy św. o godz. 930.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną, ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych będą w piątek 8 listopada od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Mary. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

  7. Na ławkach wyłożone są koperty do których można złożyć ofiarę na  szczecińskie seminarium duchowne. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4150 zł. Obecnie zebrane zostało 3830 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Pawską. Niech spoczywa w pokoju.

  9. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Proboszcz