Ogłoszenia duszpasterskie na 27.08.2023 r. – 21 niedziela zwykła

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem. Uznajmy więc, że jesteśmy grzeszni, aby dostąpić przebaczenia i z otwartym umysłem przyjąć objawioną prawdę, którą głosi nam Kościół.

1. Msze św. do niedzieli 3 września (włącznie) sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W piątek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 1800, będziemy m.in. prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. W czwartek przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali także wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. 

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W sobotę czcimy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 3 września po Mszy św. o godz. 930 w kościele.

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę 3 września na Mszy św. o godz. 1100.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz