Ogłoszenia duszpasterskie na 27.08.2017 r. – 21 niedziela zwykła

Jezus pyta się dzisiaj: „Za kogo Mnie uważacie?”. Zapewne każdy z nas mógłby udzielić wielu odpowiedzi: przecież Jezus to Bóg, Mesjasz, Baranek Boży, Zbawca świata… Tak, to prawda, ale kim dla nas jest Jezus osobiście? Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu i czy w ogóle uważamy Go za rzeczywistą osobę, w dodatku mającą wpływ na nasze życie? Przypatrzmy się Jezusowi podczas Mszy św., wsłuchajmy się w Jego słowa. Jaka będzie nasza odpowiedź? Bo to pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?” jest skierowane dzisiaj właśnie do nas.

 1. Z 3 września, powracamy do stałych godzin odprawiania Mszy św. niedzielnych, tj. o godz. 800; 930; 1100 , 1230 (dla dzieci) i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 września po Mszy św. o godz. 930.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie w piątek od godz. 1700 do 1745. Odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 2. Zapraszamy kobiety i mężczyzn do czynnego zaangażowania się w powstającym chórze parafialnym. Przesłuchanie osób chętnych do śpiewu odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100
  i o godz. 1800 w kościele. Więcej informacji można uzyskać u Pana Organisty Filipa, który będzie chór prowadził.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę proszę
  o uregulowanie 3 transzy wpłaty w wysokości 1750 zł i 100 euro. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 4 września o godz. 1900 w kościele.

 

 1. 8 września rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowującej nas do uroczystości odpustowych, podczas której Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokona instalacji w naszym kościele relikwii św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Tego dnia rozpoczniemy też Misje Fatimskie, które poprowadzi ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US. Nauki głoszone będą w dzień powszedni podczas Mszy św. o godz. 1800 i w niedzielę podczas każdej Mszy św.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na pomoc osobom poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach. Bóg zapłać za wsparcie.

 

 1. Zachęcam to finansowego poparcia inicjatywy mającej na celu ufundowanie chorągwi parafialnej z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej. Obok innych precjozów religijnych będzie ona uświetniać uroczystość liturgiczne w naszej parafii. Dziękuję inicjatorom i wszystkim którzy wesprą powyższe dzieło.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz