Ogłoszenia duszpasterskie na 27.07.2014 r. – XVII niedziela zwykła

Szukając umocnienia w wierze przychodzimy na Eucharystię, aby Panu Bogu oddać niepokoje naszego życia. Miejmy odwagę, aby podobnie jak król Salomon, poprosić o umiejętność rozróżniania dobra i zła.

1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 1900 oraz w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

4. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 17.00, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w domach. 2 sierpnia, przypada pierwsza sobotę miesiąca. Tego dnia zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.

5. Trwa akcja Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest zakup wyprawek szkolnych. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić: kredki, mazaki, zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, wyklejanki, czyli wszystko to, co przydaje się w szkole. Ze względu na to, że w różnych szkołach i klasach obowiązuje inny program nauczania nie kupujemy podręczników. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

6. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

 Proboszcz