Ogłoszenia duszpasterskie na 27.06.2021 r. – 13 niedziela zwykła

Bóg stworzył człowieka dla nieśmiertelności, uczynił go obrazem własnej wieczności. To dlatego zawsze wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, aby uzdrawiać nasze serca i ciała. Zaufajmy Bożemu Miłosierdziu ze świadomością, że zawsze możemy się do Niego zwrócić.

1.  Z dniem dzisiejszym Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900. Taca zbierane podczas Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • Ostanie nabożeństwa czerwcowe dzisiaj o godz. 1830, a w tygodniu po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 900 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata,. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna są zawieszone. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię.

5. Spotkania formacyjne przez okres wakacyjny są zawieszone.

6. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

7. Trwającą w naszej parafii peregrynację poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na czas wakacji zostaje zawieszona. Wznowienie peregrynacji ikony nastąpi z początkiem września. Jeśli są rodziny chętne po wakacjach przyjąć do swojego domu po raz pierwszy lub kolejny ikonę św. Józefa to zapraszam po Mszy św. do zakrystii, aby zapisać się na listę.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,   „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”. W okresie wakacyjnym biuletyn nie będzie wydawany biuletyn parafialny „Okno”. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz