Ogłoszenia duszpasterskie na 27.05.2018 r. – Niedziela Trójcy Świetej

Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” – tak rozpoczynamy dzień oraz modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Te słowa zostały również wypowiedziane nad każdym z nas przy chrzcie. Nasze chrześcijańskie życie jest wręcz zanurzone w tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddawajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech Osobach.

 

1. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne są o godz. 1100 i 1300 . Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo majowe, a od piątku nabożeństwo czerwcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek „Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa” śpiewana będzie przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek, odwiedzin chorych z posługa sakramentalną od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. W sobotę, 2 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. 31 maj obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1130. Msza święta o godz. 1130 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo majow odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się w naszej parafii dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 1800.

6. W niedzielę 3 czerwca o godz. 1230 – odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Próba dzieci we wtorek 29 maja o godz. 1900 w kościele. Na próbę zapraszamy również rodziców dzieci. Możliwość spowiedzi św. dla dzieci w piątek 1 czerwca od godz. 1700 do 1745.

7. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialna pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę o wpłatę do końca maja, drugiej transzy – 1500 zł. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz