Ogłoszenia duszpasterskie na 27.04.2014 r. – II Niedziela Wielkanocna

Wpatrujemy się w zmartwychwstałego Chrystusa razem z Jego świadkiem jakim jest dla nas Jan Paweł II. W dniu kanonizacji papieża z Polski chcemy przypomnieć sobie, że był on szczególnym czcicielem Bożego Miłosierdzia. Prośmy więc przez Jego wstawiennictwo, aby i nasze serca było otwarte na doświadczenie mocy Boga pełnego miłosierdzia.

1. Dziś, kiedy przeżywamy radość wynikająca z kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;

• nabożeństwo majowe od 1 maja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w czwartek i piątek na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 1800. Zaś okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godz. 17.00 do 18.00. Ze względu, że nie dawno były święta Wielkanocne nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w domu w piątek. W pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godzinie: 9.00 i 18.00. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 04 maja po Mszy św. o godz. 9.30;

• Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

5. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Spotkaniach Młodych w Myśliborzu w dniach od 1 do 3 maja. Więcej informacji w zakrystii i na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

6. Osoby, które we wrześniu jadą na parafialną pielgrzymkę do Lourdes i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłatę drugiej raty w wysokości 250 euro.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dlatego za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zbierane będą przed kościołem datki na ubogich w tym przede wszystkim na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za każdy dar serca Bóg zapłać.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz