Ogłoszenia duszpasterskie na 27.03.2022 r. – IV niedziela Wielkiego Postu

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.Dzisiaj jest razem z nami alumn Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, który w ramach „niedzieli powołaniowej” wspólnie z nami modli się o powołania kapłańskie dla naszej archidiecezji. Po Mszy św., przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę na potrzeby seminarium.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o godz. 1830;
  • • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca będzie można skorzystać od godz. 1700 do 1730. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Tego dnia przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. W tych dniach zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 1800.

4. Spotkania formacyjne:

  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 2 kwietnia o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 930;

5. Trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców wojennych. Paczkę należy przygotować według konkretnych wytycznych. Kupujemy wyłącznie produkty wskazane na liście i umieszczamy je w kartonowym pudle. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Nie zaklejamy zamknięcia kartonu (górę). Szacowany koszt paczki to 250 zł. Paczkę będzie można złożyć w sobotę 2 i 9 kwietnia w domu parafialnym między godz. 1400 – 1500. Czas trwania projektu jest kwestią otwartą, gdyż uzależnione jest to od potrzeb, które wciąż są zmienne. Ulotki z wytycznymi i listą produktów dostępne są po Mszy św. w zakrystii. Dziękuję za udzieloną wszelką pomoc na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy i zachęcam do podjęcia powyższego dzieła miłosierdzia.

6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

7. W niedzielę 3 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mariusz Ogórski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1800. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

8. Zachęcamy do przekazania jednego procentu na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami cały czas wyłożony jest formularz PIT-OP, dzięki któremu emeryci i renciści mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich i dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencję Mszy św. można zamówić w zakrystii po Mszy św.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Dostępny jest też numer „Gościa Extra”, poświęcony osobie św. Ojca Pio. Cena egzemplarza 10 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz