Ogłoszenia duszpasterskie na 27.01.2019 r. – 3 niedziela zwykła

Jezus Chrystus został posłany, aby nieść dobrą nowinę ubogim, a uciśnionych odsyłać wolnymi. Także i siebie możemy odnaleźć w tych słowach. Czasem nie radzimy sobie z tym, co przynosi nam codzienność i zdarza się, że czujemy się przytłoczeni różnymi trudnościami. Teraz jest właściwy moment, aby przyjąć dające nadzieję i umocnienie słowa Jezusa. Teraz jest najlepszy czas, żeby stojąc przed ołtarzem, z wiarą i ufnością powierzyć się Bożej łasce.

 

1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Z środą powracamy do stałego porządku odprawiana Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele. W poniedziałek od godz. 16.00 będzie jeszcze wizyta duszpasterska w ramach tzw. „uzupełnień”, które można zgłaszać dzisiaj po Mszach św. w zakrystii.

2. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 1800. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. Spowiedź święta w pierwszy piątek o godz. 17.00 do 17.45. Odwiedziny chorych w domu z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 lutego po Mszy św. o godz. 9.30.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 1 lutego o godz. 19.00.

6. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

7. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy (w zakrystii po Mszy św.) i przedpłatę rzędu 1000 zł. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i gablocie parafialnej przed kościołem.

8. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko, urząd skarbowy) i przynieść kolejnej niedzieli do kościoła i zostawić na stoliku z gazetami lub w zakrystii. Reszta formalności jest po stronie parafii. Powyższe oświadczenie o przekazaniu 1%. podatku organizacji pożytku publicznego jest przeznaczone dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz