Ogłoszenia duszpasterskie na 26 niedzielę zwykła – 1.10.2023 r.

Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Przestroga przed ślepotą duchową to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę postaw. Niech udział w Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wiary, abyśmy już dzisiaj doświadczali radości z udziału w życiu Boga.

1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek, od godz. 1700 do 1745;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 900 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie od godz. 1700 do 1745. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele.
  • dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek, 2 października w kościele o godz. 1830 (różaniec święty)
  • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w środę, 4 października w kościele o godz. 1830 (różaniec święty)
  • Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek, 5 października w kościele po Mszy św. o godz. 900;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 7 października o godz 1100 w domu parafialnym.

5. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 1230.

6. Cały czas można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku zobowiązani jesteśmy pomóc szczecińskiemu seminarium kwotą wysokości 6300 zł. Obecnie zebrane mamy 4000 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. W następną niedzielę datki składane podczas Mszy św. będą przeznaczone na realizowana obecnie inwestycję parafialną – remont muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Po wakacyjnej przerwie wznowione zostało wydawanie biuletynu parafialnego „Okno – Osowskiego Katolika Nowina” w którym mi.in. znajdziemy czytania na niedzielę, bieżące ogłoszenia parafialne, intencje mszalne na najbliższy tydzień, a w obecnym numerze intencje modlitewne Żywego Różańca. Dostępny jest także „Gość Extra” poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym. Można w nim przeczytać m.in. o znaczeniu objawień Maryi w Kościele i o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej; o prawdziwej historii Różańca, fenomenie Medjugoria i Jasnej Góry oraz ulubionym maryjnym obrazie papieża Franciszka. Wartość egzemplarza – 14 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz