Ogłoszenia duszpasterskie na 26.3.2023 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. kan dr Sławomir Zyga kanclerz Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w piątek, 31 kwietnia o godz. 1830. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy;
  • • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąc w sobotę po Mszy św.;
  • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek, 31 marca od godz. 900. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 w intencji wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę, 1 kwietnia o godz. 1000 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 1 kwietnia o godz. 1100 w domu parafialnym;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 930.

5. W niedzielę, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. 

7. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

9. Do końca kwietnia można przekazać 1,5% procent dochodu na fundację działającą przy parafii. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami cały czas wyłożony jest formularz PIT-OP, dzięki któremu emeryci i renciści mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich i dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

11. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy m.in. harmonogram Triduum Paschalne i Wielkanocy. Dostępny jest też „Gość Ekstra” poświęcony relikwiom męki Pańskiej. Znajdziemy w nim informacje m.in. Całunie Turyńskim, chuście z Manoppello, relikwiach korony cierniowej, czy o sensie i teologicznych podstawach kultu relikwii. Cena egzemplarza 14 zł.

12. Dziękuję małżeństwu Danucie i Czesławowi Bachmatiuk oraz panu Józefowi Kośla oraz innym ludziom dobrej woli za zrobienie i postawienie nowego krzyża na nieczynnym cmentarzu za boiskiem na Osowie. Dziękuję również panu Stefanowi Skibickiemu za podjęcie się i wykonanie nowego krzyża procesyjnego używanego podczas drogi krzyżowej ulicami naszego osiedla.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz