Ogłoszenia duszpasterskie na 26.2.2023 r. – 1 niedziela Wielkiego Postu

1. W niedzielę 5 marca na Mszy św. o godz. 1700 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp. Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży przystępującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Tego dnia w ramach kanonicznej wizytacji biskupiej Mszy św. o godz. 1900 przewodniczyć będzie ks. bp. Henryk Wejman

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
 • • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.;
 • • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. Za udział w gorzkich żalach i w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego; musimy być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1730. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na Msze św. w piątek i sobotę o godz. 1800.

5. Spotkania formacyjne:

 • Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek 2 marca po Mszy św. w kościele;
 • Młodzież mająca przyjąć sakrament bierzmowania w czwartek i sobotę  (2 i 4 marca) o godz. 1900 w kościele. W sobotę po próbie młodzież wraz z rodzicami zapraszamy do przygotowania i posprzątania kościoła do uroczystości bierzmowania;
 • Matki w Modlitwie w piątek 3 marca po Drodze Krzyżowej w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę 4 marca o godz. 1030 w kościele. Obecność obowiązkowa;
 • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 4 marca o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 marca po Mszy św. o godz. 930.

6. W niedzielę, 5 marca po Mszy św. o godz. 1900 w ramach diecezjalnej akcji modlitewnej „Adoracja i post o powołania” odbędzie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca do  poniedziałkowej Mszy św. o godz. 1800. Dla celów organizacyjnych na stoliku z gazetami wystawiona jest lista adoracyjna, gdzie można wpisać się na konkretną godzinę czuwania. Na modlitwie można trwać indywidualnie lub wspólnotowo w formie dowolnych dyżurów. Niech akcja „Adoracja i post o powołania”, realizowana w naszej parafii, w duchowej jedności z wiernymi z całej archidiecezji, stanie się wyrazem ufnej wiary i pomocą młodym ludziom w przyjęciu daru powołania. Proszę, aby członkowie poszczególnych grup parafialnych zapoznali się z wyznaczonymi godzinami czuwania.

7. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

8. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując 1,5% procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wypełniony formularz proszę przynieść do kościoła i złożyć go podczas zbieranej tacy. Reszta formalności jest po stronie parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

9. Zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na pomoc dla Ukrainy.  Dziękuję za udzielone wsparcie finansowe.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”,  „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz