Ogłoszenia duszpasterskie na 26.12.2021 r. – Niedziela Świętej Rodziny

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Spotykamy się na Eucharystii w uroczystość Bożego Narodzenia, aby wspólnie przeżywać tę radość. Zbawienie jest blisko, bo Bóg zstępuje z wysokości nieba i ukazuje się naszym oczom jako pokorny Król spoczywający w betlejemskim żłobie. Przyjmijmy tę prawdę w głębi naszych serc, aby radość i pokój na trwałe w nich zagościły.

1. W piątek, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  

2. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem  – nie będzie Mszy św. o godz. 800. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • adoracja w milczeniu Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.

4. Do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 stycznia po Mszy św. o godz. 900.

6. W nadchodzącym 2022 roku, ze względów pandemicznych wizyta duszpasterska odbędzie się na tzw.  „zaproszenie”. Na ostatnich ławkach wyłożony jest formularz zaproszenia księdza na kolędę w styczniu 2022 r. Osoby które chciałby, aby w nowym roku ksiądz odwiedził ich dom z modlitwą i błogosławieństwem Bożym dla rodziny, proszę o wypełnienie „zaproszenia” i złożenie go następnej niedzieli podczas zbierania tacy. Ze względów organizacyjnych proszę, aby chęć przyjęcia księdza z kolędą w swoim domu, zadeklarować do niedzieli 2 stycznia. Planujemy rozpoczęcie kolędy 10 stycznia 2022 r. Harmonogram wizyty duszpasterskiej dostępny będzie w późniejszym czasie.Mając na uwadze, stan sytuacja epidemiologicznej, formuła kolędy może ulec zmianie.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Szczególnie u początku roku prośmy o wszelkie łaski dla naszych rodzin.

8. To już ostatnie dni, aby w 2021 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). W tym roku także, chcemy jako wspólnota parafialna swoją opieką objąć Garderię w Ankiliabao na Madagaskarze. To Państwo decydują czy w całości darowizna zostanie wykorzystane na cele parafialne (np.: ogrzewanie kościoła), czy 10% z każdej darowizny przeznaczymy na rzecz dzieci z Garderii w Ankiliabao. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

10. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Bożego Narodzenia został jak najlepiej wykorzystany na świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Dziękuję za pomoc w dekorowaniu kościoła na uroczystość, za oprawę muzyczną, ministrantom za zaangażowanie liturgiczne, także wszystkim osobą za każdą pomoc finansową i modlitewną wyrażam swoją wdzięczność.

11. Na zbliżający się Nowy Rok 2022 wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. 

Proboszcz