Ogłoszenia duszpasterskie na 26.10.2014 r. – XXX niedziela zwykła

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o największym przykazaniu, jakim jest przykazanie miłości. Wezwanie do kochania Boga, bliźniego i siebie samego nie jest czymś abstrakcyjnym, ale odnosi się do naszego codziennego życia. Kochać, to pragnąć dobra dla drugiej osoby. Prośmy Boga, aby nauczył nas kochać i uwrażliwiał nas na potrzeby innych.

1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe, dzisiaj o godz. 18.30, a od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

2. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

3. W sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. O godz. 16.00 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. W niedzielę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msza św. według porządku niedzielnego.

4. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• w sobotę ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie wieczorem Różańca Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny.

6. Spotkania formacyjne:

• II rok bierzmowania, poniedziałek 27 października o godz. 18.00 w kościele;

7. Dziękuję za ofiary składane na Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia również Mszy św. gregoriańskiej za zmarłych. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, L’Osservatore Romano” oraz biuletynu parafialnego „Okno” w którym znajdziemy artykuł na temat Mszy św. gregoriańskich.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Lipińskiego. Niech spoczywa w pokoju.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz