Ogłoszenia duszpasterskie na 26.09.2021 r. – 26 niedziela zwykła

Gromadzimy się na liturgii jako Kościół, wspólnota, która celebruje pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. On sam wypowiada do nas dziś ważne słowa: „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Otwórzmy serca na dar Jego wyzwalającej miłości, aby nasze życie i działanie przyczyniało się do budowania jedności i umacniało dobro obecne w świecie.

1. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • •Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. z możliwością oddania czci  relikwią św. Ojca Pio;
  • •Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • •Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Rodzicie dzieci rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia I Komunii Św. i młodzieży rozpoczynającej swoje przygotowanie do bierzmowania w poniedziałek 27 września o godz. 1845 w kościele;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w piątek 1 października po Mszy św. w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 1 października po Mszy św. w kościele.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 października po Mszy św. o godz. 930.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godziny 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900 W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1800.

5.  Do końca września istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców. Także młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się do końca bieżącego miesiąca. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

6. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

7. Dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych wśród wiernych parafii, tzw. dominicantes et communicantes.

8. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę , a następnie zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4500 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz