Ogłoszenia duszpasterskie na 26.08.2018 r. – 21 niedziela zwykła

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa, o czym również usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy ją do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw, zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.

 

1. Msze św.  w sierpniu, włącznie z niedzielą 2 września sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana jest o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;

3. Spotkania formacyjne:

  • Próba chóru parafialnego w piątek, 31 sierpnia, o godz. 2000 w domu parafialnym. Zapraszamy też osoby, które chciałby spróbować swoich sił w śpiewie chóralnym.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 września po Mszy św. o godz. 930;

4. 1 września, wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na Mszy św. o godz. 1800  będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Tego dnia przypada również pierwsza sobota miesiąca.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

6. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę, aby do końca wakacji uregulowały ostatnią wpłatę wysokości 1370 zł i 50 euro. (Cały koszt pielgrzymki to 3870 zł i 50 euro)

7. Dzisiaj po Mszy św. Przed wejściem do koscioła będą zbierane do puszki datki na KUL i WT US. Za tydzień będą zbierane ofiary na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebują. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

8. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz