Ogłoszenia duszpasterskie na 26.06.2022 r. – 13 niedziela zwykła

Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszej Ewangelii widzimy Chrystusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wie

1. Od dzisiaj Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie  ma Mszy św. o godz. 1230. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. W środę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Taca zbierane podczas Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św.;
  • Ostanie nabożeństwa czerwcowe dzisiaj o godz. 1830, a w tygodniu po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 lipca po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • Inne spotkania na czas wakacji zostają zawieszone.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata,. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna od godz. 900. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię.

6. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane datki do puszki na wakacyjny wypoczynek dzieci organizowany przez Caritas naszej diecezji. Dziękuję za wsparcie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”. W wakacje biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz