Ogłoszenia duszpasterskie na 26.06.2016 r. – 13 niedziela zwykła

Pan Jezus mówi: „Pójdź za mną”. Te słowa kieruje do konkretnego człowieka i odpowiedź każdego z nas może być inna, tak jak różni jesteśmy my i nasze życiowe powołania. Jednak wspólnym mianownikiem powinien być radykalizm odpowiedzi na Boże wezwanie. Nie może być ona połowiczna. Pójście za Jezusem daje wolność, nawet jeśli ten krok jest trudny i wymaga od nas wyrzeczeń. Jaka będzie nasza odpowiedź na wezwanie Jezusa? Bóg nie zostawia nas samych. Umacnia nas podczas Eucharystii swoim Słowem i Ciałem.

 1. Z dzisiejszą niedzielą zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 1230. Msze św. w dzień powszedni odprawiane są według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. W środę, 29 czerwca, obchodzić będziemy w Kościele uroczystość Św. Apostołów Piotra
  i Pawła. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 1830, a od poniedziałku i czwartku po Mszy św.
 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 03 lipca po Mszy św. o godz. 930. Inne spotkania formacyjne na okres wakacyjny są zawieszone.
 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 1700 do 1745 i do udziału we Mszy św. o godz. 1800. W okresie wakacyjnym nie ma pierwszopiątkowych odwiedzin chorych w domach. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 26 października br. Więcej informacji u Księdza Proboszcza.
 1. Tak jak w poprzednich latach, nasza parafia włączyła się w akcją Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zakup wyprawek szkolnych dla dzieci. Po Mszy św. można w zakrystii wybrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić. Nie kupujemy podręczników. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

9. Dzisiejszej niedzieli przed wejściem do kościoła zbierane są do puszki datki na KUL i WT US. Dziękuję za wsparcie

10. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”. W okresie wakacyjnym biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do ukazywania się biuletynu parafialnego Osowskiego Katolika Nowina «Okno». Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 11. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz